I miejsce Multi-access Edge Computing hackathon
Londyn 2019

Z dumą przedstawiamy laureatów hackathonu Multi-access Edge Computing w Londynie będącego częścią Edge Computing Congress, naszych kolegów:

Patryka Kaczmarka i Mateusza Mula

przystąpili oni do konkursu organizowanego przez ETSI (European Telecommunications Standards Institute), w którym stanęli w szranki z zespołami z całego świata m.in. z: Kanady, Hiszpanii i Włoch. Wygrali projektem o nazwie Rehearsal Room, zaprojektowanym jako platforma pozwalająca muzykom przeprowadzać próby, jammować z innymi online. Projekt zakłada, że muzycy uczestniczący w sesjach online nie muszą znajdować się w tym samym pomieszczeniu. Rozwiązanie można porównać do aplikacji telekonferencyjnych. Pracując nad zwycięskim projektem skoncentrowali swoje informatyczne działania na zapewnieniu możliwie najmniejszego opóźnienia przesyłania strumieni danych z dźwiękiem, aby umożliwić uczestniczącym w sesji muzykom uzyskanie odczucia “grania w jednym pomieszczeniu”. Tutaj zobaczymy ich podczas pracy.

W minimalizacji opóźnienia między muzykami pomogły nie tylko odpowiednio dobrane urządzenia, ale przede wszystkim zastosowanie Edge Computingu, jednej z kluczowych technologii dla rozwoju 5G. EC pozwala przetwarzać dane bliżej użytkownika, w inny sposób niż w przypadku chmur obliczeniowych. 

Gratulujemy sukcesu!